آشنایی با زراعت گیاه دارویی اسطوخودوس

مقدمه: اسطوخودوس گیاهی است چند ساله، بوته‌ای و همیشه سبز به ارتفاع حدود نیم متر از تیره نعناع. نام علمی این گیاه Lavandula angustifolia Mill و نام انگلیسی آن Lavender است. نام این گیاه از کلمه لاواند به معنای شستشو می آید. از تمام قسمت‌های گیاه بوی تندی به مشام می‌رسد. رشد اولیه آن بسیار کند است.  این گیاه معمولا از سال اول به گل می‌رود. گل‌ها اواخر خرداد ظاهر می شوند و گلدهی تا اواسط تابستان ادامه می‌یابد.  دوره رویشی اسطوخودوس بسیار طولانی است و معمولا ۲۰ تا ۳۰ سال عمر می کند و تا ۱۵ الی ۲۰  سال بازدهی اقتصادی دارد. اسانس در برگ‌ها و گل‌های اسطوخودوس و در حفره های مخصوص ساخته و ذخیره می شود.  اسانس گل‌ها در مقایسه با برگ‌ها کیفیت مناسب‌تری دارند و مقدار آن به نوع گیاه و شرایط اقلیمی محل رویش گیاه بستگی داشته و بین ۰/۵ تا ۱/۵ درصد است.

شرایط محیطی: اسطوخودوس در طول رویش به هواي آفتابی، نور کافی و رطوبت کم نیاز دارد. زهکشی خوب به اندازه نور کامل مهم است. این گیاه بستر خیس را دوست ندارد. بهترین خاک برای پرورش آن، خاک برگ ماسه ای است.

تکثیر و کاشت: اسطوخودوس عمدتا توسط بذر، قلمه، خوابانیدن، کشت بافت و تقسیم ریشه‌ها تکثیر می‌شود. تولید تجاری اسطوخودوس توسط بذر توصیه نمی‌شود. بهترین روش تکثیر این گیاه قلمه است. برای این کار بین ماه هاي آبان تا آذر ساقه هارا از پایه های مادری جدا نموده سپس آن‌ها را در خزانه می‌کاریم. سه ماه طول می‌کشد تا قلمه‌ها ریشه‌دار شوند. تعداد قلمه مورد نیاز جهت کاشت در یک هکتار زمین بین۲۰– ۳۰  هزار قلمه می باشد.

برداشت: بهترین زمان برای برداشت اسطوخودوس بعد از تشکیل غنچه گل است. عملکرد گل تازه در سال اول رویش  ۰/۴ تا ۰/۷ تن در هکتار، در سال دوم ۱/۵ تا ۲ تن در هکتار، در سال سوم ۳ تا ۳/۵ تن در هکتار و از سال چهارم به بعد ۳/۵ تا ۴ تن در هکتار می باشد. معمولا از هر ۸ تا ۱۰ کیلوگرم گل تازه یک کیلوگرم گل خشک به دست می آید.

کاربردها: اسطوخودوس در درمان سیستم عصبی، سیستم گوارش، به عنوان آرام بخش در آروماتراپی، در صنایع غذایی، در محصولات آرایشی و بهداشتی، در تولید برخی محصولات صنعتی مانند شمع و صابون و عود و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

لینک کوتاه شده صفحه جهت آدرس دهی: https://goldanetalaee.com/BQ9gn